{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO!
BİSSE’NİN HİKAYESİ

Bisse’nin hikayesi 1976 yılında Artvin Yusufeli’den İstanbul’a gelen Mustafa Kefeli’nin önce bir atölyede çalışması ile başlar.

1976 yılında İstanbul Vefa’da tutulan 60 m2’lik dükkan ve iki küçük makine ile iki kardeşin fason gömlek üretimine başlaması Bisse için atılan ilk temel oldu. İki kardeş Birlikte İlkemiz Sanatla Sanayiye Erişmek ilkesini benimseyerek bu ilkenin baş harflerinden oluşan BİSSE markasına can verdiler.

BİSSE’NİN HİKAYESİ
İSTANBUL UNKAPANI İMÇ

1978 yılında gelen talep üzerinde markayı bir adım öne taşıyarak İstanbul Unkapanı İMÇ çarşısında 120 m2’lik atölyede gömleklerini üretmeye devam ettiler.

İSTANBUL UNKAPANI İMÇ
İLK YABANCI MÜŞTERİ

1984 yılında Türkiye pazarındaki yakaladığı başarısına ihracatı ekleyerek ilk Türk markası olma yolundaki çalışmalarını İstanbul Eyüp’teki 312 m2’lik Emintaş 3 Sanayi Sitesi’nde bulunan atölyede sürdürdü.

İlk yabancı müşterisi Wehmeyer için yurtdışına gömlek üretimine başladı.

GENTILHOMME

1990 yılında ihracata yönelik çalışmalarını Gentilhomme firması için yurtdışına gömlek üretimi ile devam etti.

AKMERKEZ AVM

1993 yılında ise Bisse ilk mağazasını gömlek üretimindeki farklı bakış açısını müşteriler ile buluşturmak üzere Akmerkez Avm’de yoğun bir ilgi ile açılışını yaptı.

AKMERKEZ AVM
ALMANYA WEHMEYER

1994 yılında Almanya’da Wehmeyer mağazasında Bisse gömlekleri ile ilgili haber çıktığında Sakıp Sabancı beğenisini ve takdirini paylaşır ve bu Bisse’nin markalaşma sürecindeki en önemli yol ayrımıdır.

HOUSTON GALLERIA

1995 yılında George W. Bush’un desteği ile Bisse’nin markalaşma sürecindeki bir diğer önemli adımı olan, Amerika’daki Houston Galleria Avm’de Bisse’nin mağazası açıldı.

HOUSTON GALLERIA
DÜNYA BISSE GİYİYOR

1996 yılında Sakıp Sabancı’nın “Dünya Bisse Giyiyor, Ben de” sloganını barındıran reklam filminde oynaması ile ileriki yıllarda Bisse tarihinde önemli bir isim olarak anılacaktır.

BÜYÜMEYE DEVAM

1997 yılında İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunan 7000 m2’lik bir fabrikaya taşınıldı, akabinde ikinci mağazasını fabrika ile aynı yerde açtı.

SABANCI ROLÜ

2000 yılında üretim kalitesi ile birlikte devam eden ve Sakıp Sabancı reklam filmlerinin değerli katkısı Bisse’yi ülkemizin en önemli markalarından biri olma yolunda attığı adımları güçlendirdi.

SABANCI ROLÜ
SOSYAL SORUMLULUK

2005 yılında katkıda bulunduğu bir çok sosyal sorumluluk projesinden biri olan görme engelliler ile kürek takımı kuruldu. Takıma davuluyla yön veren Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asiye Kefeli’nin üstlendiği bu misyonda bir ilke imza attı. Asiye Kefeli Bisse’nin proje için özel olarak gömlek kumaşlarından ürettiği kıyafeti giydi.

SOSYAL SORUMLULUK
BÜYÜYORUZ

2006 yılında gömlek üretiminde yakaladığı başarısı ile birlikte, erkek giyimin ihtiyaçlarına yönelik geniş ürün yelpazesini mağazalarında tanıtmaya başladı.

YOLA DEVAM

2008 yılında abisi İbrahim Kefeli ile birlikte çıktıkları yolda ayrılarak Mustafa Kefeli tek başına devam etme kararı aldı.

YOLA DEVAM
BRÜKSEL

2010 yılında Belçika'nın Brüksel şehrinde mağazasını açtı. Brüksel belediye başkanı bu kalitede bir üretimi görmesi ile jest yaparak Bisse mağazasının bulunduğu caddeye Bisse adını verdi.

BRÜKSEL
TRUMP TOWER AVM

2012 yılında dönemin başbakanı ve devlet erkanının önemli isimlerinin katılımıyla Trump Tower Avm’de yoğun ilgi gören bir mağaza açılış gerçekleşti.

TRUMP TOWER AVM
B76

2015 yılında erkek giyiminin klasikleşmiş markası Bisse 40. Yılına girerken tasarladığı yeni alt markası B76 ile metropol erkeğinin özgürlük arayışına seslenmektedir.

Büyük özverilerin sonucunda ortaya çıkan «B76» BİSSE gibi babadan oğula geçen vazgeçilmez kalitede bir markadır. Marka adını ise, BİSSE’nin Birlikte ilkesinden ve kuruluş yılı olan 1976 tarihinden alarak hikayesine başlamıştır. B76 erkeği, dinamik, cesur, keşfetmeyi seven, maceradan kopmayan, özgür ruhlu, stiliyle fark yaratan ve kendi tarzını bilen erkeklerin markasıdır.

70 MİLYON KUMAŞ

2016 yılında klasik erkek giyimin öncü markası Bisse 40 yıl boyunca ürettiği gömleklerde kullanılan 70 milyon metre kumaş ile dünyanın etrafını ikinci kez dönüyor. Gömlek üreticileri arasında kalitesiyle dünyada ilk 5 in içerisinde yer alan Bisse’ de, bir kumaşın gömleğe dönüşümü ise 7.7 sn’ de gerçekleşiyor.