Materyaller

Naturel

Doğada rastlandığı gibi, hiçbir katkı maddesi olmaksızın hammaddesi doğal olan ürünlerdir.

Korozo Düğme, Boynuz Düğme, Sedef Düğme, Tahta Düğme, Kemik Düğme

Korozo

Ekvatorda yetişen bir ağacın meyvesidir. Tagua olarak da bilinir. % 100 doğaldır ve yapısı gereği uzun süreli kullanıma uygun dayanıklı bir üründür. Korozonun dokusu parmak izine benzer ve bu da ona enterasan bir görüntü kazandırır. Tekstil sektöründe her ürün grubunda kullanılabilir bir düğme çeşitidir..

Boynuz

Gerçek bufalo boynuzlarından elde edilen bir düğme türüdür. Renk çeşidi kısıtlıdır ancak doğal görüntüsü sebebiyle tercih edilen bir düğmedir. Lazer yazı yazmaya uygundur.

Sedef

Midye ve diğer kabuklu deniz ürünlerinden elde edilen bir düğmedir. Her renge boyanabilen ve kullanım alanı hazır giyimden ev tekstiline kadar uzanan değerli bir üründür.

KEMİK

Kemik düğmeler, boynuz ve korozo düğmeler gibi tamamen doğal ürünlerdir. Boyama, yakma ve lazer desen veya yazı işlemleri uyguanabilir. Çoğunlukta eskitme efekti verilerek kullanılır.

Urea

Bakalit düğme olarakta anılan Urea düğme boynuz takliti bir düğme çeşitidir.Doğal birürün olması sebebiyle lazer, desenve vıntage efektleri uygulandığında çok başarılı sonuçlar elde edilebilir. Lazer yazı veya eskitme işlemi uygulandığında kendi doğal renginden daha açık tonda bir renk ortaya çıkar.

Metal

Zamak ve pirinç olarak üretilen, çeşitli kaplama renkleri ve boyama teknikleri uygulanabilen bir düğme türüdür. Tekstil sektörünün bir çok alanında kullanılmaktadır.

Polyester Çubuk

Polyester düğmeler 2 şekilde üretilir. Levha döküm tek ve düz renklidir. Çubuk düğmeler ise farklı renklerin aynı anda çubuğa dökülerek daha sonra da silindir şeklinde kesilmesiyle elde edilir. Bu yöntemle bu düğmede farklı renk tonları birbirine karışmadan desenler yaratılabilir.

Tahta

Çeşitli ağaç gövdesi ve kabuklarından elde edilen doğal bir düğme çeşitidir. Tahta düğmelere lazer desen veya yazı, vernikleme ve yakma işlemleri uygulandığında çok özel modeller elde edilebilir.

Kumaş ÖZELLİKLERİMİZ

Gömlek metaryallerimiz arasında en önemli faktörlerden biri kumaşlarımızdır.

Gömlek metaryallerimiz arasında en önemli faktörlerden biri kumaşlarımızdır. Satın almış olduğunuz ürününüzün kumaş ile aksesuarlerı , İtalya'nın ve Türkiye'nin en iyi üreticileri tarafından BİSSE için özel desen ve tasarım ile sanforize edilerek üretilmiştir. 1976 dan beri AR-GE ve teknoloji ön planda tutan BİSSE'nin çevreye ve insan sağlığına duyarlı, uluslararası kalite belgesine sahip tesislerinde üretilen bu ürünü Bisse'nin alanındaki en iyi tasarımcıları sizin için tasarlamıştır. Ürününüzü uzun ömürlü kullanabilmeniz için, dik ve sıkışık olmayan bir ortamda askıya asmanızı, her kullanımdan sonra en az 2 gün dinlendirmenizi ve kuru temizleme tercih etmenizi tavsiye ederiz.

GİZ

'Giz' ismi Mısır'da üretilen ekstra uzun elyaflı pamuğun adıdır.Nil Vadisinin rutubetli iklim şartları ve zengin toprakları uzun elyaf üretimi için mükemmel şartları oluşturmaktadır.

Giza pamuğunun ştapel uzunluğu 1 1/2 içnten 2 1/4 inçe kadar değiştirmektedir.Elyaf uzunluğu diğer pamuk çeşitlerine göre daha uzun olduğundan dolayı çok ince iplik numaralarının üretilmesi mümkün olmaktadır. Giza ürünleri tüketicilere nasıl bir avantaj sağlamaktadır. %100 Gizadan üretilen tekstil ve giyim ürünlerinde Upland yada Upland/Normal karışımlı ürünlerden çok daha yüksek mukavemete sahip olmaktadır. Giza elyafının inceliği ise verilen iplik numrasından daha çok elyafın eğrilmesini sağlamakta ve buda kumaşta yumuşaklığı dökümlülüğü ve renk parlaklığını arttırmaktadır. Giza pamuğu Upland pamuğu arasındaki en önemli fark elyaf uzulunğu ve mukavemettir. Amerika'da pamuk 1 inç ve 3/8 yada daha uzun ise ELS yada Giza olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca mukavemet ve düzgünlük değerleri Upland pamuğundan dikkat çekici biçimde yüksektir. Giza elyafı çok yumuşak, parlak ve mukavimdir. Giza pamuğunu yüksek kaliteli kılan özelliklerinden bir diğeri de sıvıyı absorbe etme gücüdür. Bu özelliği sayesinde boyanın çok daha iyi emilmesini sağlayarak, diğer pamuklara kıyasla ürünün çok daha uzun süre renk canlılığını muhafaza etmesini sağlamaktır.Giza pamuğu , lüks ve üst gelir grubuna hitap eden dünya markaları tarafından tercih edilmektedir. Biz dünyada kabul görmüş giza pamuğundan elde ettiğimiz kumaşları mükemmel işçilik ve itina ile birleştirilerek ürettiğimiz gömlekleri siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Zegna

%100 Keten, %100 Cotton olan özel kumaşlarımız Zegna kumaşlardır.

Bu kumaşlarımızın dokumaları 70/1, 90/1 ve 100/2 standart dokumalardır. Ayrıca müşterilerimize kendilerini çok özel hissettiren 170/2, 200/2, 240/2, 300/2 olan Platinum çok özel dokumalı kumaşlarımızdır.